Okolí Mutěnic

Lednicko-Valtický areál

Lednice

Krajinný celek o rozloze 283,09 km2 v okrese Břeclav. V prosinci 1996 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast na pomezí Moravy a Dolních Rakous byla v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů zformována do podoby jakéhosi přírodního parku. Kromě obcí Valtice, Lednice (spojeny Bezručovou alejí z roku 1715) a Hlohovec jsou významnými krajinotvornými celky
 

Baťův kanál

Baťův Kanál

Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1935 – 1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. Částečně vede po řece Moravě, jinak uměle vyhloubenými kanály s řadou pohyblivých jezů, plavebními komorami (14) a dalšími vodními stavbami. Na trase je celkem 23 mostů. Pod mosty byly vybudovány podchody (ochozy se okovaným sníženým zábradlím, přes které se táhla lana ke člunům). Hlavním po vodě dopravovaným materiálem byl lignit z Ratíškovických dolů, které vlastnila firma Baťa. Lignit se dopravoval do Otrokovic, kde byl spalován pod kotli tepelné elektrárny, která zásobovala kožedělný závod teplem a elektřinou. Na trase byla řada unikátních technických zařízení, např. výklopník uhlí mezi Rohatcem a Sudoměřicemi, lanovka pro přetahování člunů přes Moravu ve Vnorovech apod. U každé plavební komory byl postaven typický „baťovský“ domek pro obsluhu. Pozůstatky těchto památek, z nichž část je nyní rekonstruována, umožňují poznat technický um našich předků. V dnešní době je téměř celá vodní cesta v délce 52 km opravena, zprovozněno 13 plavebních komor a umožněna tak jak pravidelná, tak i turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí (Slovensko). Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť. Díky stavbě slovenského přístavu Skalica se stal Baťův kanál mezinárodní vodní cestou. V úpravách vodní cesty bude pokračováno s cílem dovést ji až do Hodonína a Kroměříže.

Zámek Milotice

Milotice

Tento malebný barokní zámek se nachází v obci Milotice, která leží v jihovýchodní části Moravy, cca 60km od Brna, 8km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína. Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang. Každoročně se zde konají výstavy, nejrůznější folklorní akce, koncerty folkové, vážné a dobové hudby, umělecká sympozia a spousta dalších kulturních a společenských akcí ...

Zámek Čejkovice

Čejkovice

Zamek má kolem vnitřního nádvoří tři jednopatrová křídla uspořádaná do půdorysného tvaru mezi čtvrtkruhem a podkovou. Vedle průjezdu do nádvoří vystupuje hranolová věž. Právě tato věkovitá věž představuje nejpozoruhodnější objekt starší části zámku - původní tvrze. Dolní úzký prostor je zčásti vytesaný do skály a byl přístupný jen otvorem v podlaze prvního patra. Zámecká galerie vín, která nabízí vína z Mutěnické vinařské oblasti a to jak od větších vinařských podniků, tak také od drobných vinařů.

Templářské sklepy Čejkovice

Templářšké sklepy

Byly vybudovány současně s tvrzí a o jejich velikosti se dodnes vyprávějí legendy. Tyto mohutné sklepy, jimiž může projet ozbrojenec na koni či vůz naložený zbožím, byly a jsou stále využívány pro uskladnění a zrání vín. Z celkového komplexu chodeb, které údajně vedly až do Skalice je zpřístupněno pouhých 650 metrů sklepení, známé jako Templářské sklepy.Cyklotrasy

Cyklotrasy

Mutěnicko jako součást vinařské podoblasti Slovácko tvoří přechod mezi severními a jižními podoblastmi pěstování révy vinné na Moravě. Teplý a suchý kraj v údolí řeky Kyjovky přeje odrůdám Rulandské bílé a Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín a Müller –Thurgau, v posledních letech se rozšířilo pěstování Chardonnay. Přehledná a rovinatá trasa, krátká stoupání vinicemi k místům dalekých výhledů ... více informacíDoporučujeme výlet po nově otevřené (2012) cyklostezce Mutěnice-Kyjov vystavěné na místě původní železniční trati.

Město Hodonín

Město Hodonín

Hodonín (německy Göding) je okresní město v Jihomoravském kraji, sídlo okresu Hodonín. Hodonín leží na řece Moravě 50 km jihovýchodně od Brna při hranici Moravy se Slovenskem. Hodonín má rozlohu 63,05 km2 a čítá 26 179 obyvatel.


Motokáry Hodonín nebo Holíč

Motokáry

Půjčovna motokár, kde si můžete zajezdit na motokárách Honda 200ccm na krytém nebo venkovním okruhu. K dispozici je zde elektronická časomíra.
 

Bobová dráha Němčičky

Bobovka.eu

Dráha vinoucí se terasovitým svahem mezi vinicemi je dlouhá 825 m, z toho sjezd dolů 633 m, převýšení dráhy 57 m. Na trati se nachází 5 zatáček, 4 jumpy (terénní zlomy), točna 360° a dvojitá točna 720° (až 12 m nad terénem a vodní hladinou), která je jediná v české republice. Na dráze lze dosáhnout maximální rychlosti cca 42 km/h.. 


 

Sportland Babylon Strážovice

Babylon

Nejvýše postavený sportovně zábavný areálu v Jihomoravském kraji s názvem Sportland Babylon. Sportland. Leží v nadmořské výšce 417 metrů nad mořem na vrcholku kopce Stražovják, jež je nazýván místními také jako Babí lom.Kopec Stražovják je obklopen krásným prostředím, ale také zahalen rouškou pradávných pověstí.Návštěva v našem areálu je pro Vás vstupenkou do světa neopakovatelných zážitků a překvapení, které jsme pro Vás na letní sezonu připravili a které oceníte nejen vy, ale také Vaše ratolesti.

Solná jeskyně Hodonín/Kobílí

Solná Jeskyně.eu

Solná jeskyně je unikátní svojí stavbou a technologií cirkulace vzduchu. Ke stavbě stěn bylo použito celkem 22 tun soli, ze kterých se lisovaly solné cihly. Bez jakýchkoliv příměsí, pod velkým tlakem z rozdrcených krystalů mořské soli Mrtvého moře. Místo cementové malty byla použita solná malta s malými krystaly soli. Stěny jeskyně jsou porézní a díky tomu průchozí pro vzduch. Jsou odsazené od stěn místnosti a za ně je vháněn čerstvý vzduch, ten prochází do jeskyně. Průchodem skrz solné stěny se vzduch nasycuje mikročásticemi soli, minerály a látkami obsaženými v mořské soli.

Koupaliště Dubňany

Koupaliště

Koupaliště nabízí svým návštěvníkům velký bazén 50 m, menší bazén pro neplavce 20 m, tobogán, skluzavku, hřiště na volejbal, stolní tenis a travnatou odpočinkovou plochu