Lov Tetřeva a Tetřívka

 

 

 

 

Zážitky z lovu

 

Chtěl bych se s vámi podělit o zážitky z lovu tetřevů v Karelii.
Po přečtení inzerátu,jsem se rozhodl,že vyzkouším i já lov tetřeva a tetřívka a moje volba padla na Karelii. Dnes nelituji svého rozhodnutí,neboť jsem měl příležitost lovit v překrásném koutu Ruska.Sice cesta je trochu náročnější,ale hejna tokajících tetřívků na silnici při příjezdu do naší destinace rychle daly zapomenout na ůnavu z cestování.
Baza-jak rusové nazývají lovecké chaty,stojí na břehu na naše poměry obrovského jezera čítajícího na více než 3oo ostrovů,ze kterých se večer co večer začínalo kolem 22 hodiny ozývat typické jarní tetřívčí bublání,pro středoevropana něco nevídaného a neslýchaného.Stovky a možná tisíce tetřívků začínaly v tuto hodinu svůj koncert  který trval po celou polární noc a neutichal až do úplného slunečního svitu.
Lov tetřevů však byl o něco náročnější,na něj jsme vyjíždeli na blízké Bílé moře,kde jsme pod přísným dohledem všudypřítomných tuleňú pokoušeli své štěstí.Není vždy jednoduché si svého tetřeva ulovit.Však dva z našich kamarádů se svojí nepozorností připravili o úlovek. Ale lov mořské vodní pernaté nám brzo dal zapomenout na své promarněné příležitosti.úspech při lovu kajek,turpanů,potáplic a ostatních druhů přinášel vždy vzrušující zážitky.
A když při ukončení našeho pobytu a posledním rozloučení se s místními obyvaleli nám na silnici před auty vyšel z lesa medvěd,aby se po krátké výměně pohledů vrátil zpět do svého království,nejeden za nás již věděl.že zde není naposled.Karelie-za rok nashledanou!

                                                                                                                                                                                                                      Roman  Olomouc 2009

Fotogalerie: Lov Tetřeva a Tetřívka

Tato fotogalerie je prázdná.